و اگر در آنچه بر تو نازل كرده‌ايم ترديد دارى، از آنها كه كتابهای پيش از تو را مى‌خوانند سؤال كن... ﴿سوره يونس: آیۀ ٩٤﴾

به پرسش و پاسخ از قرآن، انجیل و تورات خوش آمدید!

برای شرکت در پرسش و پاسخ ها از طریق گزینۀ عضویت در بالای سایت ثبت نام فرمایید. مطالعۀ قوانین سایت را فراموش ننمایید. با تشکر!

آیا قرآن معجزه است؟

+1 امتیاز
مذهبیون از قرآن به عنوان معجزه یا معجزه محمد یاد می‌کنند. آیا این باور درست است؟
سوال شده آبان 10, 1396 در عمومی بوسیله ی fakhraie17 (2,360 امتیاز)

1 پاسخ

+3 امتیاز

اگر "معجزه" را به معنی عجز و ناتوانی غیر الله در انجام کاری بدانیم ، قرآن معجزه است چرا که در آیات قرآن به صراحت بیان شده است که دیگران قادر نیستند سوره ای مانند قرآن بیاورند و در این کار عاجز و ناتوانند.

وَإِن كُنتُمْ فِى رَيْبٍۢ مِّمَّا نَزَّلْنَا عَلَىٰ عَبْدِنَا فَأْتُوا۟ بِسُورَةٍۢ مِّن مِّثْلِهِۦ وَٱدْعُوا۟ شُهَدَآءَكُم مِّن دُونِ ٱللَّهِ إِن كُنتُمْ صَـٰدِقِينَ [٢:٢٣]
و اگر در آنچه بر بنده خويش نازل كرده‌ايم در ترديد هستيد، سوره‌اى همانند آن بياوريد و جز خداى همه حاضرانتان را فراخوانيد اگر راست مى‌گوييد. 

فَإِن لَّمْ تَفْعَلُوا۟ وَلَن تَفْعَلُوا۟ فَٱتَّقُوا۟ ٱلنَّارَ ٱلَّتِى وَقُودُهَا ٱلنَّاسُ وَٱلْحِجَارَةُ ۖ أُعِدَّتْ لِلْكَـٰفِرِينَ [٢:٢٤]
و هرگاه چنين نكرده‌ايد -كه هرگز نتوانيد كرد- پس بترسيد از آتشى كه براى كافران مهيّا شده و هيزم آن مردمان و سنگها هستند. 

باید توجه داشت که در هیچ جای قرآن ذکر نشده است که قرآن بخاطر داشتن قافیه در آیات عربی معجزه است ( حتی خلاف این همخوانی در آیات قرآن بسیار دیده میشود )  و بسیار مضحک است که  عده ای با چیدن کلمات عربی بطوری که هم قافیه باشند ، میپندارند که آیاتی مانند قرآن آورده اند.

پاسخ داده شده آبان 16, 1396 بوسیله ی glorypod (17,540 امتیاز)
ممنون
...