و اگر در آنچه بر تو نازل كرده‌ايم ترديد دارى، از آنها كه كتابهای پيش از تو را مى‌خوانند سؤال كن... ﴿سوره يونس: آیۀ ٩٤﴾

آیا مسیح به صلیب کشیده شد؟

+2 امتیاز

آیا حضرت مسیح مصلوب شده و در زمان به صلیب کشیده شدن به فرمان خدا به پیشگاه حق عروج کرد؟ یا اصلا شخص دیگری به جای ایشان مصلوب شد؟

سوال شده خرداد 15, 1393 در میان متنی (چند کتاب) بوسیله ی admin (95,970 امتیاز)

2 پاسخ

–1 امتیاز
بسم الله الرحمن الرحیم.

سلام.شخص دیگری به جای ایشان مصلوب شد:

وَقَوْلِهِمْ إِنَّا قَتَلْنَا الْمَسِيحَ عِيسَى ابْنَ مَرْيَمَ رَسُولَ اللَّهِ وَمَا قَتَلُوهُ وَمَا صَلَبُوهُ وَلَٰكِنْ شُبِّهَ لَهُمْ ۚ وَإِنَّ الَّذِينَ اخْتَلَفُوا فِيهِ لَفِي شَكٍّ مِنْهُ ۚ مَا لَهُمْ بِهِ مِنْ عِلْمٍ إِلَّا اتِّبَاعَ الظَّنِّ ۚ وَمَا قَتَلُوهُ يَقِينًا (4 | النساء - 157)
و گفتارشان که: «ما، مسیح عیسی بن مریم، پیامبر خدا را کشتیم!» در حالی که نه او را کشتند، و نه بر دار آویختند؛ لکن امر بر آنها مشتبه شد. و کسانی که در مورد (قتل) او اختلاف کردند، از آن در شک هستند و علم به آن ندارند و تنها از گمان پیروی می‌کنند؛ و قطعاً او را نکشتند!
پاسخ داده شده خرداد 18, 1393 بوسیله ی hamishebahar (13,370 امتیاز)
با سلام. لطفا بفرمایید طبق کدامین آیه از انجیل یا قرآن فرد دیگری بجای مسیح مصلوب شده است. با تشکر.
+3 امتیاز

مسیح عیسی بن مریم مطابق نص صریح چهار صحیفۀ انجیل و همچنین نبوت های مکتوب در زبور به دست امت ها (یعنی رومیان) به صلیب کشیده شد. مسیح بعد از سه روز به اذن الله زنده شد و بعد از حضور در بین مردم و حواریون، به اذن الله در آسمان عروج کرد. 

** قرآن بر فاعلیت کار تاکید می نماید:

پر واضح است که ضمیر "هم" در  آیات 156 و 157 سوره نساء با توجه به آیات قبل به یهودیان بر می گردد. قرآن تاکید فرموده که این یهودیان نبودند که مسیح را مصلوب کرده و به قتل رسانیده اند بلکه همانطور که در کتب قبل از انجیل نبوت شده بود (مانند زبور و کتاب اشعیا) همان امت ها مسیح را به صلیب کشاندند (یعنی تاکید بر فاعلیت امر طبق نبوت ها می نماید). فلذا قرآن ادعاهای یهود مبنی بر اینکه ما مسیح را کشتیم را تکذیب می کند و فاعلیت کار را طبق نبوت کتب و طبق نص انجیل از آن امت ها یعنی رومیان بر می شمارد.

قرآن همچنین بر بازگشت مسیح تاکید می کند و می فرماید "ولکن شبه لهم" یعنی لیکن بازگردانده شد سوی ایشان (سوی یهودیان).

پس قرآن مصدق انجیل است و در عین حال ادعاهای یهود مبنی بر کشتن مسیح را تکذیب می نماید.

پاسخ داده شده خرداد 18, 1393 بوسیله ی admin (95,970 امتیاز)
آیا مسیح ع بازگردانده شد؟
سلام

این نظریه با قسمت آخر آیه که می فرماید ماقتلوه یقینا جور در نمی آید .
در عبارت "ما قتلوه" فاعل جمع مذکر طبق آیات قبل به یهود دلالت دارد. انجیل نیز دقیقا تصدیق کرده که یهودیان عیسی را بهیچ وجه نکشتند. پس قرآن و انجیل یکدیگر را در این مساله تایید میکنند. حالا دقیقا شما کدام بخشش را قبول ندارید؟
پاسخم را گرفتم . ممنون.
...