و اگر در آنچه بر تو نازل كرده‌ايم ترديد دارى، از آنها كه كتابهای پيش از تو را مى‌خوانند سؤال كن... ﴿سوره يونس: آیۀ ٩٤﴾

به پرسش و پاسخ از قرآن، انجیل و تورات خوش آمدید!

برای شرکت در پرسش و پاسخ ها از طریق گزینۀ عضویت در بالای سایت ثبت نام فرمایید. مطالعۀ قوانین سایت را فراموش ننمایید. با تشکر!

کتاب فرانسیس ویکفیلد چاپ 1926: نه سورۀ اول قرآن و انطباق آن با تورات و انجیل

+1 امتیاز
نویسنده کتاب فرانسیس ویکفیلد است و کتاب در سال 1926 در استانبول به چاپ رسیده است.

کتاب حاوی متن عربی نه سورۀ اول قرآن در نیمه بالایی صفحه است که در ذیل آن آیات منطبق با هر آیه از تورات و انجیل در آن آمده است.

لینک دانلود را در بخش پاسخ بیابید.
سوال شده 19 خرداد 1397 در میان متنی (چند کتاب) بوسیله ی admin (94,200 امتیاز)

1 پاسخ

0 امتیاز

دانلود مستقیم فایل پی دی اف به حجم بالا 324MB : لینک دانلود

دانلود غیرمستقیم از طریق صفحه کتابخانه تین دیل (به پایین صفحه مراجعه کنید):

http://www.tyndalearchive.com//TABS/index.htm

نکاتی که باید قبل از دانلود بدانید:

1) برای جلوگیری از سردرگمی، از قرآنی که در خود کتاب در بخش بالایی هر صفحه موجود است برای تطبیق با تورات و انجیل استفاده کنید. چرا که شماره گذاری آیات آن با شماره گذاری چاپ های امروز متفاوت است. کتاب حدودا 100 سال پیش به چاپ رسیده است و شماره گذاری آیات در آن زمان کمی تفاوت داشته است.

2) خوانش شماره فصل و آیه از تورات و انجیل برعکس است. یعنی اشعیا 22:15 به معنای کتاب اشعیاء فصل 15 آیه 22 می باشد، نه برعکس!

3) در برخی موارد شماره آیات کتاب های تورات و انجیل نیز یک آیه پس یا یک آیه پیش است که این نیز به تفاوت شماره گذاری آیات در آن زمان نسبت به زمان معاصر ما برمیگردد. پس چنانچه آیه ارجاع داده شده از تورات و انجیل نامرتبط بود، حتما یک آیه قبل یا یک آیه بعد آن را چک کنید تا رفرنس را بیابید.

پاسخ داده شده 19 خرداد 1397 بوسیله ی admin (94,200 امتیاز)
در بالای صفحه اول کتاب؛ مهر کتابخانه کمبریج درج شده!... فقط خدا می داند که چه تعداد به مانند این کتاب در تطبیق تورات و انجیل و قرآن در طول تاریخ؛ نوشته شده اما دشمنان مجوز چاپ و انتشار آنها را نمی دهند!! واقعا برای چه؟!
...