و اگر در آنچه بر تو نازل كرده‌ايم ترديد دارى، از آنها كه كتابهای پيش از تو را مى‌خوانند سؤال كن... ﴿سوره يونس: آیۀ ٩٤﴾

به پرسش و پاسخ از قرآن، انجیل و تورات خوش آمدید!

برای شرکت در پرسش و پاسخ ها از طریق گزینۀ عضویت در بالای سایت ثبت نام فرمایید. مطالعۀ قوانین سایت را فراموش ننمایید. با تشکر!

معادل ایه ی سوره ی توبه 111 در تورات و انجیل کدام است؟

+3 امتیاز
بسم الله الرحمن الرحیم.

سلام.

معادل ایه ی ذیل را از تورات و انجیل بیان کنید.تشکر

إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَىٰ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ ۚ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَيَقْتُلُونَ وَيُقْتَلُونَ ۖ وَعْدًا عَلَيْهِ حَقًّا فِي التَّوْرَاةِ وَالْإِنْجِيلِ وَالْقُرْآنِ ۚ وَمَنْ أَوْفَىٰ بِعَهْدِهِ مِنَ اللَّهِ ۚ فَاسْتَبْشِرُوا بِبَيْعِكُمُ الَّذِي بَايَعْتُمْ بِهِ ۚ وَذَٰلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ (9 | التوبة - 111)
خداوند از مؤمنان، جانها و اموالشان را خریداری کرده، که (در برابرش) بهشت برای آنان باشد؛ (به این گونه که:) در راه خدا پیکار می‌کنند، می‌کشند و کشته می‌شوند؛ این وعده حقّی است بر او، که در تورات و انجیل و قرآن ذکر فرموده؛ و چه کسی از خدا به عهدش وفادارتر است؟! اکنون بشارت باد بر شما، به داد و ستدی که با خدا کرده‌اید؛ و این است آن پیروزی بزرگ!
سوال شده مرداد 5, 1393 در میان متنی (چند کتاب) بوسیله ی hamishebahar (13,370 امتیاز)

1 پاسخ

+3 امتیاز

و علیکم السلام،

در انجیل مقدس:

هر‌که جان خود را دریابد، آن راهلاک سازد و هر‌که جان خود را بخاطر من هلاک کرد، آن را خواهد دریافت (آیه 39 فصل 10 صحیفه متی)

در میقرا (عهدعتیق):

مقدسان از جلال فخر بنمایند. و بربسترهای خود ترنم بکنند. تسبیحات بلند یهوه در دهان ایشان باشد. و شمشیر دو‌دمه در دست ایشان!  تا از امت‌ها انتقام بکشند و تادیب‌ها برطوایف بنمایند. و پادشاهان ایشان را به زنجیرها ببندند و سروران ایشان را به پابندهای آهنین. و داوری را که مکتوب است بر ایشان اجرا دارند. این کرامت است برای همه مقدسان او. هللویاه!  (آیات 5 تا 9 باب 149 مزامیر)

در مورد قتال در سبیل الله و تحت فرمان یهوه در تورات به وفور آیه موجود است:

چون به شهری نزدیک آیی تا با آن جنگ نمایی، آن را برای صلح ندا بکن. و اگر تو راجواب صلح بدهد، و دروازه‌ها را برای توبگشاید، آنگاه تمامی قومی که در آن یافت شوند، به تو جزیه دهند و تو را خدمت نمایند. و اگر باتو صلح نکرده، با تو جنگ نمایند، پس آن رامحاصره کن. و چون یهوه، خدایت، آن را به‌دست تو بسپارد، جمیع ذکورانش را به دم شمشیربکش.  لیکن زنان و اطفال و بهایم و آنچه درشهر باشد، یعنی تمامی غنیمتش را برای خود به تاراج ببر، و غنایم دشمنان خود را که یهوه خدایت به تو دهد، بخور. به همه شهرهایی که از تو بسیار دورند که از شهرهای این امتها نباشند، چنین رفتار نما. اما از شهرهای این امتهایی که یهوه، خدایت، تو را به ملکیت می‌دهد، هیچ ذی نفس را زنده مگذار.  بلکه ایشان را، یعنی حتیان و اموریان و کنعانیان و فرزیان و حویان ویبوسیان را، چنانکه یهوه، خدایت، تو را امرفرموده است، بالکل هلاک ساز.  تا شما راتعلیم ندهند که موافق همه رجاساتی که ایشان باخدایان خود عمل می‌نمودند، عمل نمایید. و به یهوه، خدای خود، گناه کنید. (آیات 10 تا 18 فصل 20 صحیفه تثنیه تورات مقدس)

 

 

پاسخ داده شده مرداد 5, 1393 بوسیله ی admin (94,200 امتیاز)
سلام
درتورات آیه ای درباره وعده بهشت وجوددارد؟
...