و اگر در آنچه بر تو نازل كرده‌ايم ترديد دارى، از آنها كه كتابهای پيش از تو را مى‌خوانند سؤال كن... ﴿سوره يونس: آیۀ ٩٤﴾

به پرسش و پاسخ از قرآن، انجیل و تورات خوش آمدید!

برای شرکت در پرسش و پاسخ ها از طریق گزینۀ عضویت در بالای سایت ثبت نام فرمایید. مطالعۀ قوانین سایت را فراموش ننمایید. با تشکر!

آیا نسبت شراب سازی که انجیل به عیسی داده حقیقت دارد؟

+1 امتیاز

آیا نسبت شراب سازی که انجیل صحیفه یوحنا به عیسی داده حقیقت دارد؟ مگر شراب حرام نیست؟ پس چرا از این عمل زشت تعبیر به معجزه شده است؟

و در روز سوم، در قانای جلیل عروسی بودو مادر عیسی در آنجا بود. 2 و عیسی وشاگردانش را نیز به عروسی دعوت کردند. 3 و چون شراب تمام شد، مادر عیسی بدو گفت: «شراب ندارند.» 4 عیسی به وی گفت: «ای زن مرابا تو چه‌کار است؟ ساعت من هنوز نرسیده است.» 5 مادرش به نوکران گفت: «هر‌چه به شماگوید بکنید.» 6 و در آنجا شش قدح سنگی برحسب تطهیریهود نهاده بودند که هر یک گنجایش دو یا سه کیل داشت. 7 عیسی بدیشان گفت: «قدحها را ازآب پر کنید.» و آنها را لبریز کردند. 8 پس بدیشان گفت: «الان بردارید و به نزد رئیس مجلس ببرید.» پس بردند؛ 9 و چون رئیس مجلس آن آب را که شراب گردیده بود، بچشید و ندانست که از کجااست، لیکن نوکرانی که آب را کشیده بودند، می‌دانستند، رئیس مجلس داماد را مخاطب ساخته، بدو گفت: 10 «هرکسی شراب خوب رااول می‌آورد و چون مست شدند، بدتر از آن. لیکن تو شراب خوب را تا حال نگاه داشتی؟» 11 و این ابتدای معجزاتی است که از عیسی درقانای جلیل صادر گشت و جلال خود را ظاهرکرد و شاگردانش به او ایمان آوردند. (انجیل صحیفه یوحنا فصل 2 آیات 1 الی 11)

سوال شده 27 مرداد 1397 در شبهات و صحت متن مقدس بوسیله ی admin (93,130 امتیاز)

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

...